You're reading: Puchi Puri Yuushi - anime inspirowane PM

  IE6 spacer fixer :)

Puchi Puri Yuushi - anime inspirowane PM

"Puchi Puri Yuushi" to anime opowiadające historię siedemnastoletniej dziewczynki, uwięzionej w ciele dzisięciolatki. Yuushi (bo tak delikwentka ma na imię) pewnego dnia po prostu przestała rosnąć! Szansa na zmianę tego stanu rzeczy pojawia się wraz z informacją o magicznej tiarze, która spełnić może jedno życzenie swego posiadacza. Tiarę może zdobyć tylko "Platynowa księżniczka", która pojawia się raz na 1000 lat. Yuushi ma szczęście stać się kandydatką do tego tytułu - tym samym pojawia się nadzieja na zdjęcie klątwy, dorośnięcie i... no właśnie, na bliższe poznanie księcia ;)

"Puchi Puri Yuushi" to fantastyczna, ciepła opowieść, z miłą dla oka animacją. Spotkamy tu postaci znane z gier "Princess Maker" (choćby lokaja Cube`a), obejrzymy zmagania Yuushi w pracy i szkole, poznamy jej rywalki. Atmosfera anime doskonale oddaje tą, którą tak dobrze pamiętamy ze wszystkich części "PM". Seria liczy 26 odcinków.


Poniżej filmik otwierający "Puchi Puri Yuushi".


 

Garść informacji o serii:

  • oryginalny tytuł: "Puchi Puri Yuushi"
  • tytuł angielski: "Petite Princess Yucie"
  • wytwórnia: GAINAX
  • reżyseria: Hideaki Anno (twórca słynnego anime "Neon Genesis Evangelion")
  • rok wydania: 2002
  • liczba odcinków: 26
  • czas trwania jednego odcinka: 30 minut

 

Główni bohaterowie:

Yuushi - siedemnastolatka uwięziona w ciele dziesięcioletniego dziecka. To właśnie ona jest tytułową bohaterką serii, starającą się o zdobycie tytułu "platynowej księżniczki" i niezwykłej tiary, która pozwoli jej wreszcie... dorosnąć!
Tata - przybrany ojciec Yuushi, który opiekuje się nią od kiedy była niemowlęciem. Trochę nadopiekuńczy, ale mimo to doskonale realizujący się w swej roli. Niegdyś był wojownikiem, teraz zajmuje się przede wszystkim domem i ukochaną córką.
Cube - lokaj i przyjaciel Yuushi, wspierający ją w niemal wszystkim, co robi. Dzięki swoim magicznym mocom niejednokrotnie ratuje z opresji naszą bohaterkę.